تخت بیمارستانی

تخت بیمارستانی

یکی از تجهیزات پزشکی اساسی و مهم جهت استراحت، مراقبت و محافظت از بیماران بستری در منزل تخت است. معمولا برای بیمارانی که وابستگی به تخت دارند و به علت مزمن بودن بیماری و دراز کشیدن مداوم روی تخت احتمال زخم بستر می رود، تخت بیمارستان را اجاره یا خریداری می کنند که باید در عین راحتی، ارتفاع آن نیز تنظیم شود. همچنین دارای 4 چرخ ترمز دار و 2 عدد بد ساید باشد که از سقوط بیمار جلوگیری کند.

*نکاتی که هنگام اجاره تخت بیمارستانی برای منزل باید به آن توجه کرد

نکته اولیه و مهم این است که تخت مناسب وزن بیمار باشد.

درصورت خرید تخت برقی، به میزان قدرت موتورها دقت کنید و با متخصصین امر مشورت کنید.

توانایی و ناتوانی بیمار و مدت زمان استفاده از تخت نیز مهم است در صورت استفاده طولانی مدت از تخت به استحکام آن توجه بیشتری داشته باشید.

در صورت خرید تخت برقی، تمام دکمه های کنترل، ترمز چرخ ها و اتصالات و محافظ های کناری و قدرت موتور (با دراز کشیدن شخصی روی تخت) در زمان تحویل، بررسی شود.

و در نهایت محفظه‌ های نگهداری سایر تجهیزات درمانی را داشته ‌باشد.

*انواع تخت بیمارستانی برای منزل

تخت ها در دو نوع برقی و مکانیکی تولید می شوند:

تخت های بیمارستانی مکانیکی: این تخت ها ساده ترین تخت های بیمارستانی هستند. در این تخت هاارتفاع و سر و پای تخت می بایست به صورت دستی و به وسیله اهرم تنظیم گردد. انواع تخت های مکانیکی یک شکن، دو شکن و سه شکن است.

تخت های بیمارستانی برقی یا الکترونیکی: در این تخت ها تنظیم ارتفاع کلی تخت به همراه تنظیمات سر و پای تخت به صورت اتوماتیک انجام می گیرد. انواع تخت های برقی سه شکن (با قابلیت تنظیم ارتفاع) و پنج شکن (با قابلیت تنظیم ارتفاع، تیلک و ترند) است.

*قیمت اجاره تخت بیمارستانی برای منزل

خرید تخت بیمارستان ضرورتی ندارد زیرا هم از لحاظ مالی به صرفه نیست و هم بعد از بهبودی نیاز به تخت برطرف می شود. پس بهترین گزینه اجاره تخت است. برای اجاره، قیمت های مختلفی وجود دارد که با توجه به ویژگی هایی که تخت دارد می تواند متغیر باشد. شما باید ببینید هر تخت چه آپشن هایی دارد که مناسب بیمار شماست و بر این اساس در فروشگاه‌های مختلف به مقایسه آن‌ها بپردازید.

بصورت شبانه روزی

  • اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را درج کنید

Call Now Button